Apie ePolicija.lt projektą Apie ePolicija.lt projektą

Policijos e-paslaugų portalas – tai interneto svetainė, kurioje kiekvienas gyventojas gali lengvai rasti ir pasinaudoti jį dominančiomis ePolicija.lt paslaugomis ir sužinoti visą, su ePolicija.lt susijusią informaciją. Naudojantis ePolicija.lt paslaugų portalu galima pranešti policijai apie nusikalstamą veiką, eismo įvykius ar kitus teisės nusižengimus, pateikti reikiamus dokumentus, pasirašant elektroniniu parašu, bei stebėti paslaugos vykdymo eigą.

Šiuo metu yra įgyvendinta virš 30 elektroninių paslaugų, skirtų fiziniams ir juridiniams asmenimis. Portalo paslaugos suteikia galimybę:

  • pranešti policijai apie nusikalstamą veiką, eismo įvykius ar kitus teisės pažeidimus elektroniniu būdu (elektroninės paslaugos nėra skirtos skubiajai pagalbai gauti);
  • teikti prašymus policijai dėl leidimų, susijusių su ginklais, pirotechnika ir asmens bei turto sauga.

ePolicija.lt portalas teikia patogias, interaktyvias bei lengvai pasiekiamas elektronines paslaugas. Projektas aprėpia visą šalį, tad kiekvienas Lietuvos gyventojas turi galimybę pasinaudoti elektroninėmis policijos teikiamomis paslaugomis. Svarbiausi privalumai:

  • Gyventojai turi galimybę pasinaudoti patogiomis, interaktyviomis bei lengvai pasiekiamomis elektroninėmis paslaugomis, taip sutaupydami savo laiką. Žmonės, neišeidami iš namų, nepriklausomai nuo policijos darbo laiko, internetu arba mobiliuoju telefonu gali teikti pranešimus arba prašymus policijai bet kuriuo paros metu iš bet kurios pasaulio vietos.
  • Patobulintas valstybės elektroninių paslaugų spektras.
  • Privačių įmonių (ginklais prekiaujančių parduotuvių, saugumo tarnybų ir prekiautojų fejerverkais ar pirotechnika) ir policijos institucijų darbas tapo lengvesnis. Policijos teikiamų paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę yra svarbus žingsnis, padėjęs minėtų institucijų darbui tapti labiau organizuotam.

Projektas „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas" perkėlimas į elektroninę erdvę" yra finansuojamas Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo lėšomis pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems" įgyvendinimo priemonę Nr. VP2-3.1-IVPK-01 „Elektroninės valdžios paslaugos". Projektas pradėtas įgyvendinti 2009 m. gegužės mėnesį.